Grafikas festivāls “Printmaking IN” iekaro Rīgu

Festivāla norise no 2016. gada 18. jūnija līdz 28. augustam notikumu vietās - Rīgas mākslas telpā, galerijā “427”, Kaņepes kultūras centrā, peldošajā galerijā “Noass” un bārā “Pils”.

“Printmaking IN” ir starptautisks festivāla zīmols, kas radies Igaunijā, Pērnavā 1998. gadā. Viens no galvenajiem tā organizatoriem ir Als Paldroks jeb Anonymous Boh, kurš ir arī viens no performanču apvienības Non Grata dibinātājiem un aktīvākajiem dalībniekiem. Apvienojot dažādus māksliniekus no atšķirīgām pasaules valstīm - Baltijas, Skandināvijas un Amerikas - festivāls ietver publisku pasākumu sēriju: grafikas izstādes, performances, drukāšanas akcijas, meistarklases un radošās darbnīcas. Dažādas grafikas tehnikas - linogriezums, sietspiede un citas - apdrukāti audumi, T-krekli, papīri no kuriem izveidotas milzu maskas - festivāls atklās neierastus grafikas pielietojumus un savā daudzveidībā ieinteresēs ikvienu vienaldzīgo. Uz festivāla laiku Rīga kļūs par pasaules grafikas kontrolpunktu.

“Atpakaļ haosā” atvedīs uz Rīgu mākslinieku grupas ar ambicioziem un izaicinošiem nosaukumiem no tādām ASV vietām, kas eiropiešiem drīzāk saistās ar naftas torņiem, kariem ar indiāņiem un raidījumu Jackass nekā ar mākslu – “The Amazing Hancock Brothers” un Morisu Eiblmenu no Teksasas, “Evil Prints” no Misūri, Šonu Starwars no Misisipi, “Cannonball Press” & Denisu Maknetu no Ņujorkas, Taileru Krasovski & Karlosu Barberenu no Čikāgas, “Out Law Prints” no Vidējiem rietumiem, “Burning Bones” no Hjūstonas, tieši ar šo daudzveidīgo fenomenu sagaidot “Printmaking IN” festivālu Baltijas valstu galvaspilsētā. Tā izstādi un autorus raksturo kurators Anonymous Boh no Igaunijas un brīdina: “Kērtiss Džons, Toms Huks, Raiens O'Malijs - šie grafikas meistari no viņpus okeāna nav tādi kā trauslās radošās personības, ko esat pieraduši redzēt šajā pusē. Viņi ir braši, stipri vīri, kas no galvas līdz kājām klāti tetovējumiem un drīzāk atgādina “Hells Angels” motociklistus”. Šo izstādi raksturo grandiozi novilkumu izmēri un drosmīgs vēriens.

2016. gada 29. jūlijā īpašā rallijā tiks atklātas arī šādas festivāla izstādes:
Anonymous Boh (Igaunija) personālizstāde “Zvaigžņu putekļi” Rīgas mākslas telpas mazajā zālē; Ingas Ģibietes (Latvija) personālizstāde galerijā “427”, kurators Kaspars Groševs;
Kaņepes kultūras centrā Toomas Kuusing (Igaunija) personālizstāde; Peldošajās mākslas galerijās “Noass” un “Betanovus” – grupas izstāde ar Rasmus Dano (Dānija), Janika Herlevi (Somija), “Kinobox Obscura” grupa (Risto Puurunen, Juho Poesiloe Pöysti un Mika Paunio, Somija), Liena Bondare un Vilnis Putrāms (Latvija).

Projektu realizē biedrība “Grafikas kamera” (Latvija) un “Academia Gustaviana Society” (Igaunija) sadarbībā ar Rīgas mākslas telpu, Kaņepes kultūras centru, galeriju “427”, biedrību “Kultūras un mākslas projekts NOASS”, bāriem “Chomsky”, “Pils” un sietspiedes darbnīcu “Luste”. Projektu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība Latvijā.
Projekta informatīvais atbalstītājs Latvijas Radio 6 - LU Radio NABA.

Projekta komanda:
Ieva Nagliņa, māksliniece, projekta vadītāja, festivāla kuratore (Latvija)
Anonymous Boh, mākslinieks, festivāla kurators (Igaunija)
Paulis Liepa, mākslinieks, festivāla grafiskā dizaina autors un kurators (Latvija)
Liena Bondare, māksliniece, festivāla līdzkuratore

Informāciju sagatavoja Ieva Nagliņa
biedrības "Grafikas kamera" valdes priekšsēdētaja
Tālr. 26474739, ievanaglina@gmail.com