Lāsma Pujāte. Gaisotne

No 2015. gada 8. maija līdz 1. jūnijam ”Pop - up mākslas galerijā” Dzirnavu ielā 67, 6. stāvā būs skatāma mākslinieces Lāsmas Pujātes izstāde „Gaisotne”.

Izstādē “Gaisotne” apskatāmajos darbos māksliniece iztēlojas intīmu visuma telpu, kas pildīta ar apņēmību, pacietību un nejaušības brīnumu.  Abstraktie mākslinieces tēli mijas ar konkrētiem zaru zarojumiem, matu vijumiem, virvju pinumiem, ikdienišķiem priekšmetiem, radot reālās un fantāzijas pasaules saplūsmi vienā veselumā.

Māksliniece stāsta: “Katrs mēs pasauli redzam no sava skatupunkta un ar atšķirīgu dziļuma asumu. Kādam tamborēta sedziņa var sniegt patiesu prieku, citam aizdomāties par bezjēdzīgi pavadītu laiku.”

Izstādē „Gaisotne” ir apskatāmi darbi, kas tapuši litogrāfijas, augstspiedes, monotipijas, kā arī autortehnikā, veidojot smalki niansētu kopējo noskaņu.

Lāsma Pujāte piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs jau no 2002. gada.  2008. gadā māksliniece kļuva par  Brederlo - von - Zēgenbuša prēmijas laureāti un 2009. gadā  guvusi panākumus Eiropas mākslas augstskolu litogrāfijas izstādes “Zelta kentaurs” konkursā Minhenē, Vācijā.
2014. gadā māksliniece piedalījusies Leipcigas Litogrāfijas simpozijā un šogad ar desmit litogrāfijām piedalās pirmajā starptautiskajā Kauņas Grafikas mākslas biennālē.
Mākslinieces darbi ir atrodami privātās kolekcijās Latvijā, Vācijā, Zviedrijā un Dānijā.