Izstāde "Grūti audzināmās grāmatas"

Attēlā "Grūti audzināmās grāmatas" izstādes plakāts, autore - Anete Bajāre

Attēlā "Grūti audzināmās grāmatas" izstādes plakāts, autore - Anete Bajāre

No 26. aprīļa līdz 22. maijam Kaņepes kultūras centrā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras maģistra programmas 1. kursa studentu bilžu grāmatu izstāde bērniem un viņu vecākiem "Grūti audzināmās grāmatas".

LMA grafikas katedras studenti, gatavojoties ekspozīcijai gada nozīmīgākajā notikumā grāmatniecībā bērniem - Boloņas bērnu grāmatu tirgū Itālijā -, izveidojuši bilžu grāmatu sēriju "Grūti audzināmās grāmatas". Sērijas nosaukums radies, pārfrāzējot Ilmāra Šlāpina dzejas cikla bērniem nosaukumu "Dzejoļi grūti audzinātiem bērniem".

Izstādes un grāmatu sērijas nosaukums ir ironiska parafrāze par jaunajiem ilustratoriem pašiem, to "iekšējo" bērnu un talantu, kas tik grūti padodas "audzināšanai" - ilustrāciju, jaunu ideju un stāstu radošai realizācijai. Septiņu bilžu grāmatu sērija tapusi sadarbībā ar rakstniekiem un dzejniekiem - Ingu Gaili, Ievu Melgalvi, Ilmāru Šlāpinu, Sergeju Timofejevu u.c. -, no kuriem lielākā daļa devusi iespēju studentiem strādāt ar iepriekš nepublicētiem darbiem, tādējādi izstādi vēršot par īpašu notikumu Latvijas bērnu literatūrā. Izstādē apskatāmie stāsti un ilustrācijas tiecas pēc citādā, nebaidoties iziet ārpus ierasto bērnu literatūras tēmu loka. Līdzās grāmatām, kas drukātas vien divos eksemplāros, ilustratori eksponēs ilustrāciju oriģinālus un skices, izstādes apmeklētājiem ļaujot ieskatīties ilustrāciju tapšanas procesā.

LMA studentu bilžu grāmatu sērija nesen bija apskatāma Boloņas bērnu grāmatu tirgū, Londonas grāmatu tirgū un vienlaicīgi ar izstādi Rīgā būs apskatāma arī grāmatu tirgū Abū Dabī.

Izstādē piedalās Anete Bajāre, Elīna Brasliņa, Rūta Briede, Anita Rupeika, Vivianna Marija Staņislavska, Dārta Stafecka, Anna Zvaigzne.

Atklāšana 26. aprīlī 17.00, izstāde atvērta no 26. aprīļa līdz 22. maijam Kaņepes kultūras centrā Skolas ielā 15. Darba laiks aprīlī katru dienu no plkst. 13.00 - 02.00, maijā katru dienu no plkst. 12.00 - 02.00. Ieeja - bezmaksas.

Izstādi organizē LMA grafikas katedra un KKC
Atbalsta: Gardu muti